Útěchovské lesy - příprava a hodnocení

Říjen

Každou sobotu říjnovou jsme poctivě procházeli naše útěchovské závodní trasy a v potu tváře odstraňovali fotografie vše, co nám v cestě stálo. Tedy nejen nám, ale hlavně závodníkům, kteří se na tyto tratě vydají první sobotu v listopadu. Aneb a přesněji jsme tradičně řezali, sekali, hrabali a značili. Některé stromy, kde jsme měli značku kontrolního bodu a které pokáceny byly, jsme dokonce živou a zvýrazněnou kontrolou nahradili. Abychom konkrétní i korektní byli, jedná se o nejvýznamnější kontrolní bod – kontrolu K8.

Souběžně s touto činností se připravovali i všechny potřebné a nutné dokumenty pro rozhodčí a kontrolory, zajišťovali jsme ceny pro vítěze a také proběhlo jedno významné plenární zasedání ústředního výboru našeho oddílu.

fotografie Na tomto zasedání se poměrem 7 hlasů ku 1 hlasu naprosto demokraticky a bez jakéhokoliv fyzického či psychického násilí odhlasovalo, že náš závod se obejde bez nějakých těch technických novinek a vymožeností, jakými jsou čipy na měření času. Hlavní argumenty pro toto hlasování přednesl ve svém emotivním projevu předseda ústředního výboru, jenž připomněl původ a smysl našeho závodu. Nejsme a ani nechceme být žádnou masovou akcí pro širokou veřejnost, ale zůstaňme přípravným závodem lyžařů běžců před následující zimní sezónou.

Zhodnocení závodu

V pátek 2. 11., kdy jsme procházeli a hlavně hráběmi listí z tratí odklízeli a popadané větve rozřezávali fotografie a odstraňovali, bylo příjemně, teplo a polojasno. V neděli 4. 11, bylo od rána dokonce jasno a teplo. No a v den našeho závodu, v sobotu 3. 11. mrholilo, mlhavo a všude hafo bláta bylo.

I přes poměrně vydatnou nepřízeň počasí se náš závod uskutečnil a všech 145 závodníků, kteří své tratě absolvovali, bylo nakonec spokojeno... Tedy alespoň povětšinou to pod nánosem bláta takto vypadalo. fotografie Výsledky závodu naleznete jako vždy na těchto stránkách.

Poděkování, opět a jako vždy, patří všem organizacím, které nám uspořádání závodu umožnily. ŠLP Křtiny, obci Útěchov a všem sponzorům, kteří nám věnovali věcné dary pro vítěze. Děkujeme naší milé Martičce a Jarovi Radoňovi za ta krásná, sladká jablka a sladkosti pro závodníky a v neposlední řadě děkujeme všem pracantům, kteří letos tratě připravili.

Za rok nás čeká jubilejní 50. ročník. Pokusíme se jej připravit co nejlépe, jubilejně, slavnostně, moderně a dobře – to slibujeme. Uvidíme, které z toho přehršle nápadů se nám podaří zrealizovat a uskutečnit. Přáli bychom si, aby všichni účastníci i organizátoři spokojeni a pyšní byli, že se významného jubilea zúčastnili.

Olda zpět

Související odkazy:

Na Útěchově Mikuláš

V sobotu 8. prosince v 15 hodin se přijde podívat na Útěchov Mikuláš!

Útěchovskými lesy - výsledky

Jsou tu výsledky 49. ročníku přespolního běhu Útěchovskými lesy - memoriálu Poldy Umláška.

Trénink od 18:00 v hale

Od října tréninky probíhají od 18:00 do 19:00 hodin v tenisové hale.


© 2009 - 2018 Lyžařský oddíl TJ Start Brno | Poslední aktualizace 12. 11. 2018 | mapa stránek | Zodpovídá: majlo.cz |