Balada o díře

Byla jedna velká díra, která mnoho let závodníky i pořadatele trápila. Rok, co rok jsme se ji v potu tváře snažili odvodňovat, zasypávat, její absolutní nevhodnost tak eliminovat.

Letos jsme však nad záludností její vyzráli, vodu z ní vyhnali a co více, jejímu opětovnému vytvoření, doufejme tak zabránili.
Jednoho podzimního dne, kdy jeden všímavý člen oddílu našeho, přesněji řádný člen, kol hromady sutin jel, nápad skvělý, jak se později ukázalo, ho napad.

Vybaven krabicemi pevnými, byť papírovými, do vozu svého pěkného, ty cihly úplně duté a kamení pár, pěkně a dle velikosti naskládal.

Tento náklad cenný pak opatrně odvezl téměř až na místo určení. A pak zde, v nehustém to lese, krabice na kolečko stavební, se členem výboru, naskládal. Z kontejneru lodního a našeho, zvaného jen a pouze sklad, nářadí nezbytné a další, na zem vedle kolečko klad, tým pracovníků dvoučlenný.

Cestou, necestou, jílovitě blátivou, kolečkem plným až k díře oni dva dojeli. Tam náklad z kolečka stavebního pěkně, symetricky, účelně a vhodně, do oné díry vyskládali.

Celé dílo zeminou a hlínou lesní, mnohdy i drnovou, zakončili. Rovněž tak strouhu odvodňovací klacíky zpevnili a vše krásně a zcela nerozeznatelně udusali, vyhladili a téměř geniálně s terénem ostatním esteticky srovnali.

A to je konec balady o díře, která byla a už není, která nás léta trápila a už trápit nemusí.

Olda
fotografie fotografie fotografie