Příprava 53. ročníku běhu Útěchovskými lesy

Sobota 8. 10. 2022

Tak jako každý rok, se od konce září sobotu, co sobotu scházíme v naší útěchovské fotografie klubovně, kde vždy nejdříve moudře, věcně a zkušeně naplánujeme úkoly pro ten daný den. Ať už to byla či je příprava cen pro vítěze, příprava tiskovin pro rozhodčí a kontrolory traťové, aktualizace a pak i pověšení reklamních bannerů, kontrola tuhosti, suchosti či použitelnosti barev na značky, kvality a zaschlosti štětců, anebo kdo kterou část trati obejde, proseká, značkami domaluje či stávající značky obtáhne, pilou větve rozřeže, rýčem spešlschodky pro běžce v lese připraví či křoviňákem cesty naše běžecké-závodní porostem neobyčejně bujným, proklestí.

Práce před závody je vždy mnoho, ale sehraná parta pracantů již povětšinou ví, co se sluší a patří a co je třeba udělat. V neposlední řadě přicházejí a hned se realizují výtečné nápady těchto pracantů na vylepšení různých maličkostí. Příkladem je naprosto geniální forma lehkého, přenosného stojanu na informace, tak zvané „Pólovy trojnožky“. Na fotografiích je zachycen vývoj od zkušebního prototypu až po dvě finální verze... čímž nejsou myšleni oni dva živí modelové.

fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie

A občas po práci, zažijeme i legraci... tedy tu vlastně zažíváme vždy i během práce. Občas však jen se staneme svědky, resp. přímými účastníky Útěchovského gurmánfestu, kde si po práci za pár kaček naplníme pupíky samými, přímo venku fotografie připravovanými, dobrůtkami. Bohužel tato akce neprobíhala každou sobotu, kdy jsme závody připravovali... :-)

Věřím, že závod se nám opět podaří skvěle připravit, zápis a prezentace pojede jak po drátkách, možná přesněji řečeno jak v mírně promrzlé strojově vyjeté stopě. Tratě budou označené, vyhrabané, vysekané, bezpečné a všechny kontroly na tratích obsazené, startéři a cíloví rozhodčí vše zvládnou, závodníci, vítězové a všichni spokojeni budou. No a snad i to počasí nám přáti bude.

Olda zpět

Související odkazy:

Trénink od 18:00 venku

Nyní tréninky probíhají venku od 18:00 do 19:00 hodin - sraz v šatně tenisové haly.

Odkaz na FB

Najdete nás také na facebooku fb.me/tjstart.cz.


2009 - 2024 Lyžařský oddíl TJ Start Brno | Poslední aktualizace 8. 5. 2024 | Zodpovídá: majlo.cz |