Zhodnocení běhu Útěchovskými lesy - memoriál Poldy Umláška

Neděle 4. 11. 2012

...vždy, když píšu hodnocení dalšího ročníku našeho závodu fotografie – běh Útěchovskými lesy, uvědomím si, jak ten čas letí. Není to tak dlouho, kdy jsme pořádali jubilejní 40. ročník, no a letos už to byl 43. ročník.

Úvodem bychom opět chtěli poděkovat všem, bez jejichž pomoci by se tento krásný závod nemohl uskutečnit. Náš dík tedy patří společnostem, které nám věnovaly finanční prostředky a věcné dary, dále pak ŠLP Křtiny, který nám umožnil běhat na jeho pozemcích a závěrem všem členům a kamarádům, kteří s námi tratě procházeli, značili a upravovali, a závod po všech dalších stránkách připravovali. V neposlední řadě velké díky patří také všem bývalým členům a rozhodčím, kteří nám byli opět velmi nápomocni zejména v organizaci startu a cíle. Takže děkujeme, děkujeme, děkujeme!:-)

Navázali jsme na loňský ročník, co se týče organizace prezentace závodníků před závodem a dále pak na způsob vyhlašování výsledků v co nejkratším možném čase po doběhu jednotlivých kategorií. Vyzkoušeli jsme starty jednotlivých kategorií dle pevného harmonogramu. Tady musíme lépe připravit časy startů, zvláště u dospělých kategorií, aby nedocházelo k velkým prodlevám a závodníci tak zbytečně nečekali na svůj start. To je tedy úkol pro další ročník. Dále se nám podařilo vytyčit novou trasu – oranžovou, která nahradila původní trať 1200 metrů, která byla ve skutečnosti výrazně kratší.

Celkový počet závodníků byl letos 177, což je zase více jak loni. Budeme rádi, když tento stoupající trend bude zachován i pro další ročníky. Slibujeme všem účastníkům, že se zase pokusíme připravit tratě a vše okolo tak, aby odcházeli spokojeni, tak jako letos.

Sportu zdar a běžeckému lyžování zvlášť!