Zhodnocení 52. ročníku Útěchovskými lesy

Úterý 9. 11. 2021

A jako vždy, první sobota v listopadu, patřila našemu běhu. S rozbřeskem ranním, fotografie jsme do Útěchova přijeli a počali vše předchystané chystati. A světe div se, i to počasí nám přálo. Krásně slunečno a bezvětrno bylo. Zázemí pro zapisující zápisníky = registrátory – počítače, startovní čísla, televize se smyčkou fotek z přípravy tratí, vaření silně kvalitního sladkého čaje, budování prostoru startu a cíle, prostě vše pečlivě až krásně vytvořeno nebo zajištěno bylo. Použili jsme několik vychytávek, nikoliv toho pána z Novy či Primy, ale vlastních. Místo startu fotografie a cíle bylo myslím velmi důstojně, kvalitně, zodpovědně a krásně připraveno, aby závodníci i bafuňáři spokojeni byli. Troufám si říci, že teda byli.

No a po osmé hodině ranní se postupně začali scházet naši kamarádi, bafuňáři – starteři, kontroloři a jiní činovníci a už se jen čekalo na závodníky. Dlouho nepřicházeli, covida se báli, já se bál, že nepřijdou, ALE, nakonec přišli. Krásných 143 běžců fotografie nakonec na startu bylo a závodilo. Závod se bezpochyby vydařil, pár drobných chybiček sebekriticky musíme přiznat, pár námětů pro ročník příští vyplynulo, tak poučeni zkusíme vše ještě lépěji a kvalitněji připraviti.

Děkovačka tradiční – lesákům, útěchovákům, správcovi a kamarádům všem za pomoc fotografie při přípravách a propagaci.

Po úklidu veškerého materiálu z lesa i budovy jsme chvíli poseděli v klubovně, pak jsme zašli na společný bafuňářský oběd do Za sedmero a poté ještě klubovnu poklidili, čísla rozvěsili, poznámky a postřehy sepsali a hlavně si oddechli, že závodníci přišli, že se závod vydařil, že se nikdo nezranil ni na těle, ni na duchu, a tak na závěr jen ejchuchu a vzhůru ku další akci lyžákové, společenské ...