Hodnocení po závodě Útěchovskými lesy

Pondělí 6. 11. 2017

Je po závodě, je dobojováno, je poklizeno, je čas na hodnocení.

Letošní, již 48. ročník, se vydařil. Vydařilo se počasí, vydařila se hojná účast, vydařila se příprava tratí, vydařila se příprava nových podkladů – registrace, startovky a vydařilo se téměř i vše ostatní. Přál bych si, aby všech 226 závodících závodníků se mnou a tímto tvrzením souhlasilo.

I přes větrnou smršť, která se v neděli 29. 10. prohnala celou republikou, se nám podařilo celý závod připravit. Bez práce to však nebylo. Tratě se několikrát procházely, uklízely, padlé stromy se rozřezaly, větve a listí se odstranilo. Né samo, ale pomocí všech ochotných a šikovných členů i nečlenů, kteří v potu tváře pracovali a pracovali a pracovali.

Moc děkujeme obci Útěchov za poskytnutí areálu – šaten a zázemí, moc děkujeme ŠLP Křtiny za pomoc při likvidaci stromů, jenž přes tratě závodní se uráčily natáhnout. Moc děkujeme naší Martičce za její úžasné byfféé v prostorách cíle a také moc děkujeme všem sponzorům i všem pomocníkům, bez kterých by závod prostě nemohl být. Díky, díky, díky…

Příští ročník se pokusíme připravit ještě lépe, zkusíme lépe označit některá místa na trati, kde hrozilo zabloudění, a zkusíme zlepšit vše, co zlepšit možné jest.

Krásný a pohodový zbytek roku, hodně sněhu a kilometrů na lyžích. Skol