Soustředění na kolech u Lady – Repechy 2023

19. – 23. 7. 2023

Letošní, a snad nééé poslední naše kolosoustředění proběhlo opět ve známém, již tolikrát fotografie nejen mnou opěvovaném, pensionu u Lady, Břeti a Matouše. Ve středu na základnu (čti pension Lada) dorazili tradiční sportovci – Dvořákovi, Markéta, Milda, Káťa, Jirka a prozaik, básník, kecálista, humorista, autor článků na web a hlavně dlouholetý ř. č. TJ Start Brno – já. Po tradičně skvělé večeři, povídání a hraní her jsme se rozešli do pokojíků svých krásných, klidných, čistých a připravených.

Ve čtvrtek ráno rozšířil skupinku naši Jonda, který prvně okusil co je to být na cyklosoustředění s námi lyžaři.
fotografie Po společném fotu i s paní domácí, Ladou, jsme vyrazili na etapu první. Zcela nepřekvapivě, nás naše kola značky Merida v počtu 4 ks, Trek 2 ks, Rock Machine 1 ks a Specialized 1 ks, vedla přes pramen říčky Punkva do Kořence, na obídek a kávu. Malou dešťovou přeháňku jsme sushi (slovní hříčka – suší) přečkali a pak se zpět vydali. Tachometry, kompjůtry a jiné měřáky nám ukázali ušlapanou vzdálenost v délce tak asi 33,58 km.
fotografie Po uložení kol do prostorné garáže, po provedení hygieny těl, jsme při opět sqělé večeři, přivítali kamarády Lenku s Honzou, kteří se za námi až od Kraví hory vypravili. Tato hora je v Žabinách, kósek od hvězdárny, která je v Brně, gde jinde asi... pro neználky. Další hry a povídání a pak rozloučení s hosty, následované trochou ostrých, chutných nápojů a odchod do pokojíků a za spánkem zaslouženým.

Páteční etapa vedla do Krasu moravského. Trasa stejná jako vždy, počasí nám přálo, fotografie jako málo kdy. Oběd v Hotelu Broušek nás nijak nenadchl. Jako delegace jsme shodně konstatovali, že už lépe jsme se tu v minulosti najedli. Vše krapet opravilo lepší pivo a dva rozverní a hraví chlapci, kteří svá těla do dětských tunýlků rozkošně vsunuli. Zpáteční cesta vedla kol propastí, jeskyní, Macochy a jiných Ostrovů (u Macochy), až ku kempu Baldovec, kde jsme se posilnili před návratovou cestou na fotografie naši bázi (opět čti jako pension Lada). Tachometry 50,87 km ukázaly, což fakt není málo. Večer byl opět věnován hrám a diskuzím všelijakým. Hráli se Activity, děvčata, jinak velmi šikovné, chlapce porazily a nikdo netuší, proč tomu tak bylo. Myslím, že i karty a kostky se pak hrály... a nebo to bylo až v sobotu?

Sobotní trénink, nebojme se to tak nazvat, nás zavedl žleby dolů na Plumlov a Prostějov a pak žlebem nahoru do Repech. Mezi těmito dvěma žleby (Sašou přejmenovanými na kaňony) však byla zastávka u Plumlovské přehrady. Jonda pro tento den zvolil aktivitu soukromou, resp. firemní – závody Dračích lodí. No a Markéta domů za dcerkou odjela. Následovala cesta do tradiční a oblíbené restaurace Koliba či U Tří králů v Prostějově. fotografie Zde jsme po obídku zjistili, že nám Petříkovo přední kolo vzduch upustilo (aniž by prý větry mělo). Naštěstí jen dole, jak by poznamenali ftipálci. ALE, protože plášť již krapet sjetým byl, je a možno i bude, v duši mléko (nikoliv plnotučné) bylo, zalepení duše se zručným montážníkům na poprvé příliš nezdařilo. A tak po ujetí cca 3,28 km se plášť znovu sundal, od cucků namodralého chemického mléka očistil, duše se rovněž očistila a dírka malá se tentokrát řádně flekem zalepila. Po zpětné montáži duše i pláště jsme rozradostněni opravou zdařilou zpět vyrazili. Plánovaná zastávka na kávu a vitamín B, na kopci v obci Vítov, se uskutečnila, ale hospůdka uzavřenou byla. A nezbylo nám nic jiného než se vydat směr Repešský žleb. Před závěrečným stoupáním jsme přebytečné tekutiny z těl vypustili (někteří uprostřed louky) a zahájili fotografie stoupání. Dlouhé, drsné, náročné a furt do kopce, které však mělo svého konce... A protože jsme takovou chuť na kávu měli, vdechli jsme každý muž dvě píví a kávu pak jen někdo měl.
Pěkných 47,22 km jsme ušlapali. Jonda nám povyprávěl, jak jeho firma bronz získala, o čemž medaile na krku jeho svědčila. A protože na neděli jsme si rybu objednali, bylo třeba ji ulovit. Jako zkušení rybáři – Matouš a Milda prut nahodili a postupně čtyři véééélké ryby z jezírka vytáhli. Netušili jsme, že ty macky budeme muset v fotografie neděli celé sníst... Hry večerní tentokráte byly karetní, kostkové a malovací a trochu i psací. Netřeba dodávat, že zábava opět byla veliká.

Neděle nás přivítala sluníčkem a teplíčkem, a tak jsme vyrazili směrem dalším a tradičním – Sušský rybník v obci Suchý. Zde jsme ponořili těla svá do vody relativně čisté a průzračné, ale zřejmě trochu železité, páč jsme krapet hnědší byli, a tak jsme se u břehu té hnědky zbavili, uschli a pak zpět vyrazili. Najeli jsme krásných 26 km, kola řádně umyli, těla také neméně řádně umyli a pak ty gigaryby snědli. fotografie Teda až na Káťu, která si objednala nemalý, grilovaný a skvělý kus prasete.
Loučení bylo trošku smutné, kdo ví, co za rok s pensionem bude...
Ve spojení však jsme, a tak se uvidí, co vše se za rok a možná i dříve uvidí.

Přejeme Ladě, Břeťovi a Matoušovi jen to dobré, lepší a nejlepší, ať už to bude v Repechách či ve Vyškově anebo třeba úplně i jinde.

P. S. Každý den jsme si vzpomněli na Ivoše, předsedu naší Jednoty – TJ Start Brno. Co asi dělal, když my jsme ve středu nebyli, zda-li mu po nás smutno bylo, zda-li někdo nechal šatnu provoněnou jako my (já) atd. atd. ...

Skol!

Olda zpět

Související odkazy:

Trénink od 18:00 venku

Nyní tréninky probíhají venku od 18:00 do 19:00 hodin - sraz v šatně tenisové haly.

Odkaz na FB

Najdete nás také na facebooku fb.me/tjstart.cz.


2009 - 2024 Lyžařský oddíl TJ Start Brno | Poslední aktualizace 8. 5. 2024 | Zodpovídá: majlo.cz |