Soustředění na kolech u Lady - Repechy 2020

8. - 12. 7. 2020

Když se sejde rok s rokem, tak nastává čas vyrazit na naše tradiční letní soustředění dospěláků na kolech. Letos, a to již počtvrté (což již také tradicí jest), do nádherného, voňavého fotografie a čisťoučkého penzionu Lada v Repechách.Letos se nás sešlo 8, jak je patrno z fotek v galerii. 2 silničáři a 6 bikerů horských.

Po vřelém přivítání s Ladou, Břeťou a malým Matoušem jsme podebatovali o zážitcích svých, probrali jsme mediálně řešeného koronáčika, jenž nás všechny více či méně zasáhl, zavzpomínali na doby a přátele a tuším, že i nějaká ta sklenka dobré kořalky slavnostně vypita byla.

A další naší tradiční tradicí se stala první (čtvrteční) etapa směr Kořenec. Cesta v chladném počasí byla poměrně velmi částečně i dosti místy blátivá, ale protože jsme zdatní a šikovní fotografie cyklisté, tak jsme nepadali a kola svá jen mírně si zašpinili. Na Kořenci jsme opět shodně konstatovali (tedy až na Káťu), že golf je nudný a hloupý pseudosport pro líné a bohaté (tedy až na Káťu) lidi, jimž se líbí uměle znetvořená krajina a prostředí snobů (tedy až na Káťu). Po dobrém obědě a pořízení pár dobrých fotek jsme se navrátili na naši bázu, pro neznalé na základnu, a pro ještě více méně neznalé do penzionu Lada... Kompjůtery na našich kolech, hodinkách a mobilech nám ukázali ujetou vzdálenost, krásných 33,51 km. Večerní diskuze o všem (a mnohdy i o ničem :-)) se rovněž již tradicí nazvati dá.

Páteční etapa – opět tradičně – vedla do Sloupu, kde jsme se na oběd sešli s našimi fotografie silničáři – Lenkou a Honzou. Naprosto nová však pak byla zastávka ve krásné nově otevřené cukrárně u místní Niva mlékárny v obci Otinoves. Kávičku jsme si dali, dobrůtky jsme si dali a někteří místní WC pak opakovaně úlevně navštívili. A nebyli bychom to my, akční sportovci, kdybychom i další sport - plavání – nevyzkoušeli. Navíc tento den nám počasí vskutku přálo, slunko a teplo ten den bylo. Skupina zdatných a otužilých plavců se do chladivých vod Nebeského rybníka ponořila, aby svá tělesa cyklistikou a teplem oteplená ochladila. Pochopitelně všudypřítomní paparazzi i zde fotografie několik až kompromitujících fotografií pořídili. Po osvěžení jsme se zpět ku penzionu vydali a na základně ta naše počítadla ukazovala opět krásných 42,94 km. Navečer jsme se ještě vypravili na rozhlednu, kde jsme se pohledem do okolní krásné krajiny pokochali (koch, koch) a pár fotografií pořídili. Večer pak hrou Activity jsme si zpříjemnili.

Sobotní den však překvapivě netradičním byl. Od rána až do odpoledne proudy vody z nebe se snášely, a tak jsme celý den tak nějak nic nedělali... tedy kromě jídla, debat, diskuzí a večerní oslavy Petříkových narozenin. Vlastně ještě 3 zkušení saunéři si odpo saunu dali, moudré řeči přitom vedli a teploty kolem 90 st. si po třikráte užívali. Oslava narozenin proběhla v důstojném duchu a v decentním ejchuchu. Hra v Activity opět večer vesele, zábavně, obohativně nám zpříjemnila (ten alkohol byl fakt jen navíc, čestně :-)).

fotografie V neděli jsme se v redukované sestavě vydali na závěrečnou etapu směr obec a rybník Suchý. A protože celkem kosa byla, tak jsme se ani nekoupali. Krajina po dešti mokrá byla, a tak etapa naše povětšinou po silnicích třetí a vyšší třídy byla. Krásných 32,43 km jsme urazili, pak si tradičně skvělý obídek dali a po milém a dojemném rozloučení s našimi milými hostiteli jsme k domovům svým postupně vyrazili. Někteří dokonce na kolech dvou, ostatní na kolech čtyřech...

Shrnutí – krásná akce v naprosté pohodě, v klidu a se spoustou zábavy... už se těšíme na další ročník :-).

Olda a spol. zpět

Související odkazy:

A ještě přidávám odkaz, na který jsem náhodou natrefil

Trénink od 18:00 venku

Nyní tréninky probíhají venku od 18:00 do 19:00 hodin - sraz v šatně tenisové haly.

Odkaz na FB

Najdete nás také na facebooku fb.me/tjstart.cz.


© 2009 - 2023 Lyžařský oddíl TJ Start Brno | Poslední aktualizace 28. 7. 2023 | Zodpovídá: majlo.cz |