Na Útěchov přišel Mikuláš

Sobota 7. 12. 2019

fotografie Jak již na pozvánce avizováno bylo, tak se následně a očekávaně i stalo. Do útěchovské klubovny zavítal Mikuláš, Anděl i Čert. Krátce po setmění to na chodbě zachrastilo, a v klubovně ztichlo. Do jen svíčkami osvětlené místnosti přišli oni – M+A+Č. V očích dospělých a hlavně dětí byla patrná nervozita, očekávání a u některých byl zaznamenán i strach a obavy. Byli to však ti, co tak trošku během roku zlobili (hlavně tedy Oldu).

fotografie Mikuláš s Andělem však dokázali svojí nadpozemskou dobrotou a klidem všechny uklidnit, a tak obavy a strach se z očí, myslí i duší přítomných vypařil. Děti i dospělí recitovali, zpívali a přitom se tak moc snažili, že zasloužené odměny i dostali. Někteří dospělí byli čertem vyzváni, aby do pytle sami vlezli, ale protože se pokusili o recitaci a protože méně šikovní byli, do pytle tak vlézti neuměli, no tak nakonec (nedostavil se Japonec) do pekel odneseni nebyli a v klubovně i nadále se všemi zůstali.