Soustředění s dětmi v Malíkově

24. - 31. 8. 2019

Tento pobyt začal brilantním příjezdem všech vozidel včetně Mildy, kterému ŘSD ČR způsobilo škodu fotografie na vozidle typu Opel Astra, kdy se mu na pravé přední kolo namotalo cca 3 kg horkého asfaltu - velikostně podobnému slonímu trusu. Naštěstí, ač IT specialista, nelenil, vozidlo zastavil a dosud horký asfalt bravurně a komplet odstranil. Rozdělení pokojů proběhlo bez problémů, jelikož pan Olda přijel jako poslední. Pokoj č. 2 byl nejblíže kuchyni, prakticky součástí jídelní haly, takže Olda s Juniorem byli vždy první na snídani.

Pobyt jsme počali sobotní večeří v restauraci Dobré časy, kde panské osazení ocenilo nápaditost fotografie jídelního lístku s kožešinkou. Po první nedělní a krátké vyjížďce jsme vyzvedli Nikolku na soustředění v Třeboni na rybníku Svět. Večer, po návratu poslední účastnice Káti, kterou jsme vyzvedli na nádraží v Jindřichově Hradci, jsme již byli komplet, a tudíž jsme mohli začít mazat chleby a dělat stojky.

Den druhý - pondělí - byl ve znamení smočení našich těl v rybníku, kdy po přečtení varování z Googlu, vlezla do vody jen jedna účastnice. Naštěstí přežila. Bohužel po obdržení poplašné SMS zprávy mikrobiologicky infikovaná samice spěchala za nemocným dítětem, bez mapy a s vybitým mobilem, a mírně, fotografie i přes rady tří expertů, zabloudila. Domů se nakonec šťastně vrátila, pár kilometrů navíc zajela a s dítětem se šťastně shledala. Další dvě účastnice musely být domů i s koly dopraveny pronajatou dodávkou, jelikož mladé bojovnici, i když chlapsky a statečně na kole se držící, udělalo se mdlo, a proto již navečer a celý další den odpočívala.
Při zpáteční cestě se udělalo nevolno i vedoucímu navigujícímu samci, který svolal své stádo Pod Smírčím vrchem trojitým dlouhým řevem, a na jeho počest jsme pak toto místo pojmenovali Mildova křižovatka.

V úterý vyrazila oslabená skupina bez čtyř účastníků, ale včetně pobliona vstříc výzvě a najela fotografie úctyhodných 77 km. Cesta byla protkaná několika místními pamětihodnostmi a v polovině cesty zakončena ponorem skupiny do pískovny, vedená muskulaturní malou ženštinou v jednodílném plovacím kompletu. Na zpáteční cestě u kiosku U píchlé duše jsme se lehce občerstvili a vzápětí pochopili význam názvu tohoto zařízení, kdy roztomilé a přítulné koťátko hbitě seskočilo z plůtku a opřelo své tlapičky o nejdražší plášť jednoho z nás a zaťalo drápky. Několika nacvičenými pohyby se zkušeně chystalo drápky nabrousit, duši tak propíchnout a zařídit tak výnosný obchod svému majiteli. Včasným přískokem vlastníka kola se mu to naštěstí nepodařilo.

Ve středu jsme vyrazili k památníku Emy Destinnové k umělému toku Nová řeka. Nejpřekvapivější částí fotografie tohoto dne byla zakouřená hospoda ve vesnici Libořezy a její místní rázný hospodský.

Ve čtvrtek jsme měli slíbený odpočinkový den - a tak se i stalo. Celý den jsme jeli pouze do kopců a za horkého 30°C počasí, kdy děti i ženy omdlévaly a po mírném nedorozumění - po posledním 18% stoupání, bez vytouženého koupání, se naše skupina rozdělila na muže a ženy s Petrem a domů jsme dojeli odděleně. Muži dojeli za sucha a v pořádku. Ženy, po klidné a takřka rovné cestě, po výborném fotografie odpočinku v restauraci Kačlehy s Nebem v hubě, dojely sice za mírného deštíku – ale osvěžené, šťastné a se 2 duhami v zádech.

fotografie V pátek se opět skupiny rozdělily - skupina mužů jela opět na kole, celkem najela 61 km a odložila Duška Juniora u kamaráda v Jindřichově Hradci. Skupina žen se vydala pěšky do Zooparku ve vesnici Horní Pěna a do bludiště Obludiště v Dolní Pěně. Večer jsme zdárně zakončili hromadnou přípravou a následnou konzumací výborného Markétina rizota.

A v sobotu vydali jsme se zpět k domovům na konci prázdnin...

Olda a spol. zpět

Související odkazy:

Trénink od 18:00 venku

Nyní tréninky probíhají venku od 18:00 do 19:00 hodin - sraz v šatně tenisové haly.

Odkaz na FB

Najdete nás také na facebooku fb.me/tjstart.cz.


© 2009 - 2023 Lyžařský oddíl TJ Start Brno | Poslední aktualizace 28. 7. 2023 | Zodpovídá: majlo.cz |