Jizerská padesátka 2018

15. - 18. 2. 2018

Ve čtvrtek se 6 sportovců vypravilo do Janova nad Jizerou, do osvědčené, resp. oblíbené chaty fotografie Tereza, kde již tradičně a dlouhodobě krásný azyl před závody máme. Čtvrteční večer jsme věnovali diskuzi o taktice a vyhodnocování svých tréninkových deníků. Nedá se říct, který z nás věnoval tréninku nejvíc, rovněž není jasné, kdo nejmíň. Vzácně nám obé splývá...

V pátek jsme se probudili do mlhavého dne, teplota nad nulou. Ale, během dne došlo ku změně. K lepšímu. Vyšlo slunce a my do stopy. První máza nic moc, druhá však již super byla. Vybroušenými styly jsme se lehce během střídavým přiblížili do chaty Královka, kde proběhlo občerstvení a sledování závodu Martiny Sáblíkové. Následovala cesta cestou necestou na Novou louku, kde jsme fotografie se dorazili – naobědvali. Na zpáteční cestě jsme opět spíše necestou jeli, a tak jsme se trošku i více unavili, a to dokonce tak, že jsme i přeludy – velblouda - uviděli. Viz foto. Jo, a natrénovali jsme krásných a celých 17 km.

Sobotní závod se odehrál za kupodivu a navíc i velmi příznivých povětrnostních i sněhových podmínek. Pochopitelně předešlý večer páteční byl věnován důkladné přípravě lyží, a tak v sobotu ráno jsme fotografie jen 3 vrstvičky modrofialového tuhého V45 Swixu pod paty zakorkovali a pak vstříc 25 km se tři borci vydali. Trať výborně připravenou byla, a tak jednotlivé výsledky naprosto odpovídaly fyzické a duševní pohodě závodníků. Večer jsme připravili lyže padesátníkům, na zdraví a úspěchy pětadvacetníků Mildovým domácím vínem šumivým připili a pak hned brzy do postelí jsme se odebrali.

Na nedělní závod doprovodili naše dva borce dva zkušení servismeni a opět závodní lyže společně se připravili. Protože podmínky byly o kousíček horší než v sobotu, tak i vosk na stoupání o kousíček do tepla byl. Ale né moc... naštěstí. Borci lyže vyzkoušeli, spokojenost vyjádřili, luleč vykonali, bundy vysvlékli a do startovních kójí se odebrali. Po startovním výstřelu nejdříve fotografie třetí vlnka vyrazila a po 5 minutách i vlnka čtvrtá. Servismeni pytlíky borců do skladiště pytlíků odnesli a pak střídavě závod a hokej na velkoplošných obrazovkách sledovali. Naši závodníci si mezi tím užívali závodu, každý bojoval a makal, jak nejlépe uměl a co mu síly stačily. Milda těsně před závodem 3 týdny ladil a nabíral formu a kilogramy na soustředění ve Švédsku. Pavel zase trénoval v Soběšicích, kde najezdil úctyhodné 3 km. Oba však závod v pořádku a ve zdraví a v odpovídajícím čase zvládli a naše uznání a pochvalu tak sklidili.

Na závěr je možné zcela objektivně, pravdivě a bez přehnaného sentimentu konstatovat, že celá akce opět velmi vysokou, pozitivní a zábavnou úroveň měla.

Olda zpět

Související odkazy:

Trénink od 18:00 venku

Nyní tréninky probíhají venku od 18:00 do 19:00 hodin - sraz v šatně tenisové haly.

Odkaz na FB

Najdete nás také na facebooku fb.me/tjstart.cz.


2009 - 2024 Lyžařský oddíl TJ Start Brno | Poslední aktualizace 8. 5. 2024 | Zodpovídá: majlo.cz |