Bořetínský statek - počtvrté

Úterý 26. 7. 2016

První den:
Příjezd první skupiny na soustředění v 15:00 velitelského času - Káťa, Markéta a Milda. Na místě fotografie jsme zjistili, že je vše při starém, jedna novinka tu ovšem je, tácy na špinavé nádobí - to bys měl předsedo vidět!!! I druhá skupina, Dvořáci, dorazila akorát na večeři, podával se Katův šleh. Den jsme zakončili moderním bořetínským pětibojem, pi.., ša...., be..., ja... a ... s plánováním trasy na další dny.

Den druhý:
Po mimořádně zdařilé ranní rozcvičce jsme opulentně posnídali, nechyběla ani čerstvá buchtička. Vyrazili jsme za slunečného počasí při 43,21 stupňů Celsia kolem bořetínského jezera směr černovický Budík. fotografie Trasa byla protkaná novými a neznámými MTB a single track cestami s neskutečným převýšením tří a půl tisíce stop, které i nás překvapilo. Svěží ale vyhladovělí jsme využili nabídky pozdního oběda ve mlejně - česnečka, čočka s klobásou a kyselou okurčičkou. Poté jsme si ještě dali sladké zákusky a kafe v naší oblíbené cukrárně s budíky (vzkaz pro pana Oldu: obsluha byla achhhh ...). fotografie Větrníky s čočkou, s hromem a deštěm v patách nás poháněly ve zběsilém tempu kupředu na základnu. Sportovní část dne pokračovala plaváním v místním aquaparku. Odměnou za tuto náročnou etapu nám byla dobře vypečená kachnička k večeři, při které jsme zavzpomínali na duševně choré a padlé.

Třetí den:
Dnes jsme navštívili město Kamenice nad Lipou, a to zcela novou originální lesní trasou plnou výhledů, kde jsme v nádražní restauraci poobědvali, fotografie a poté jsme se vydali v horkém parnu osvěžit do vysokohorského kamenného lomu. I ve vypůjčených plavkách a někteří i bez jsme vnořili svá rozpálená těla - největší hvězdou liduprázdné pláže byla Kateřina fotografie - a osvěženi jsme na zpět objevili v Kamenici Zámeckou kavárnu, kde jsem si dali místní kávu. Na zpáteční cestě zabodovala vyjímečně jindy tichá rodina Dvořákových, kdy se slabší polovička vyválela v kopřivách a silnější polovice zběsilou jízdou a s vlajícími vlasy ztratila plavky. Naštěstí je Milan našel a za pár panáků předal zpět svému majiteli. fotografie Poslední etapu závěrečného výšlapu ohodnoceného stupněm HC zdolala nejlépe Markéta. Celkem jsme dohromady najeli JENOM 37,4 MTB kilometrů. V cíli nás čekala výborná, tentokrát dietní, večeře ve formě houbových těstovin. Den jsme zakončili společenskou hrou Activity proloženou zdraví prospěšnými nápoji.

Čtvrtý den:
Dnešní etapu jsme pojali netradičně, a to opět na kolech. Vydali jsme se směr jih - Kardašova Řečice. Po vydatných deštích jsme projížděli zatopené stezky plné bláta a žab. Brzký oběd jsme si dali v městysu Dírná v restauraci U Klofana fotografie, kde nás zastihla, ale naštěstí nesmočila, vydatná přeháňka. Dokonce i papouška schovali. Poté nás Milanův GPS (gde p..a su) signál neomylně zavedl do kavárny U sportovce, fotografie kde jsme se u památníku padlým v 1. světové válce občerstvili, a vydali jsme se na zpáteční cestu. V Červené Lhotě jsme se několikrát vyfotili a po obhlídce řemeslných výrobků ujížděli k domovu. Na vyhlídce na elektrárnu na obzoru jsme se zastavili na kukuřici, zdravotní přestávku a následně někteří přečkali i útok vzteklého vořecha. V cíli jsme dosáhli překrásných 50,4 km.

Poslední pátý den:
Náš sobotní cyklovýlet podnikli jsme znovu do oblíbené destinace - cukrárny s budíky. Po cestě do Černovic jsme nakrmili roztomilého oslíka a plachá kůzlátka mlíčím a kopřivami. fotografie Posilnili jsme se neodolatelnými dortíky, zákusky a kávičkou, teplou i ledovou, a vrátili se na statek osprchovat a pro letošek rozloučit. Závěrečnou etapou zaokrouhlili jsme celkový počet najetých kilometrů na pěknou sumu 150. Před naložením do aut jsme ještě umyli kola od blátivých nánosů a rozjeli se domů.

PeKaSaMaMi zpět